Konstrukcje sceniczne - Wynajem / Konstrukcje targowe / Konstrukcje aluminiowe

wypozyczalnia-kratownicy-konstrukcje-targowe

Coraz częściej ciężkie metalowe pręty wykorzystywane niegdyś do budowy scen i estrad są zastępowane nowoczesnymi i uniwersalnymi lekkimi konstrukcjami z aluminium. Dzięki temu całość jest łatwiejsza w montażu oraz w transporcie o także jest bardziej bezpieczna.

Aluminiowa konstrukcja jest produktem uniwersalnym posiadającym bardzo szerokie zastosowanie, nadającym się do tworzenia wspominanych wcześniej scen i estrad, podestów, wybiegów a także mostków, zadaszeń, statywów, widowni, stoisk

Ich mobilność i elastyczność powoduje, że można je przymocować do istniejących już konstrukcji. Dzięki temu nadają się do wkomponowania w stałe sceny teatrów czy hal koncertowych. Lekki, a jednocześnie wytrzymały materiał sprawdza się także podczas pikników, targów oraz innych imprez na świeżym powietrzu. Dodatkowym walorem jest jej estetyczny wygląd, który pozwala na wykorzystanie konstrukcji podczas prestiżowych wydarzeń: pokazów mody, imprez firmowych itd. Ażurowa budowa ułatwia skręcanie dekoracji, co w połączeniu z dowolnymi kombinacjami montażu daje nieograniczone możliwości podczas projektowania scen. I tak na przykład półokrągłe trussy świetnie sprawdzą się jako efektowne i nietypowe zadaszenie sceny. Podczas organizacji jakiegokolwiek wydarzenia publicznego należy pamiętać, że mimo tego, iż czasem nie scena czy podest wkomponowana w otoczenie umyka naszej uwadze, to źle dobrana konstrukcja sceniczna, może popsuć wrażenia artystyczne oraz utrudnić gościom odbiór widowiska.

konstrukcje-sceniczne-wynajem-kratownica

Warto więc zwrócić uwagę na ten element. Ciężkie metalowe konstrukcje wykorzystywane przed laty budowy scen czy podestów scenicznych posiadają szereg mankamentów. Począwszy od mało estetycznego wyglądu po skomplikowany i trudny ze względu na wagę elementów montaż oraz transport. Nowoczesne aluminiowe konstrukcje np alustage lub duratruss dt składają się z czterech podstawowych elementów.

Mowa tutaj o systemach rurowych- tzw. kratownicach aluminiowych, trussach czy trawersach. System jednorurowy stosowany jest przede wszystkim do łączenia elementów: podwieszania pojedynczych urządzeń do większego systemu. Wykorzystuje się go także do budowy ekranów na scenie, poręczy, ekspozycji. Inne stosunkowo lekkie elementy np. dekoracje czy kule lustrzana montowane są z systemów dwururowych. Systemy trzyrurowe wykorzystujemy najczęściej do konstrukcji stoisk, których rozpiętość nie przekracza 18 metrów. Mowa tutaj przede wszystkim o stoiskach targowych. Do większych konstrukcji pozostają systemy czterorurowe quadro system występujące w wielu wariantach rozmiarowych. Do każdego z tych systemów możemy zamontować kable dmx, led par, kable mikrofonowe, efekty specjalne oświetleniowe, kolumny akywne, efekty led, kable zasilające, kolumny głośnikowe. Ile może kosztować taki system na którym opiera się wynajem scen, zależy od wielu aspektów w tym przedewszytkim na rozmiarach konstrukcji scenicznej czy konstrukcji targowej, rodzaju obciążenia oraz wyglądu i jakości konstrukcji aluminiowej. wynajem-konstrukcji-scenicznej-kratownicaŁatwość montażu, lekkość i mobilność to jedne z wielu zalet aluminiowych konstrukcji dających szereg możliwości wykorzystania. Dodatkowy atut jakim jest estetyczny wygląd pozwala na zastosowanie ich w każdych okolicznościach czyniąc je niezwykle uniwersalnymi. Bezpieczeństwo jakie zapewniają podczas użytkowania jest dodatkowym walorem zapewniającym pełną satysfakcję dla organizatorów przedsięwzięcia.

Konstrukcje sceniczne często układa się w prostopadłościany lub sześciany jest to zazwyczaj zamknięta konstrukcja aluminiowa lub zamontowana na 4 wyciągarkach, które wyciągają część konstrukcji na pewną wysokość.

konstrukcje-sceniczne-wynajem-kratownica
W sercu takiej konstrukcji sceniczne znajduje się zazwyczaj scena lub estrada, na której odbywa się dane wydarzenie. Na takiej scenie często odbywają się koncerty gdzie można napotkać gitary basowe oraz monitory studyjne jak rówinież kolumny aktywne. Dodatkowo można napotkać wytwornice dymu i wytwornice śniegu oraz wytwornice mgły. Na każdej scenie każdy artysta powinien posiadać statywy mikrofonowe oraz statyw na gitary akustyczne i gitary elektryczne a do tego paski gitarowe na kostki. Warto pamiętać że każdy muzyk powinien dbać o swoje instrumenty i posiadać do nich swój własne torby i futerały Kable instrumentalen oraz inne kable audio są chronione na scenie przez najazdy kablowe, przez ich mechanicznym uszkodzeniem. Warto pamiętać również że taka osoba potrafi skonfigurować analogowe automaty prekusyjne np firmy KORG, a talerze perkusyjne nie stanowią dla niej problemu. Na bardziej kameralnych imprezach firmowych możemy napotakć pianina akustyczne, a na imprezach plenerowych subwoofery aktywne oraz mniejszych piknikach monitory aktywne. Przy stanowisku świetlika możemy napotkać przeróżne sterowniki dmx do sterowania oświetleniem. Realizator oświetlenia tworzy dzięki nim ciekawe efekty świetlne. Posiadając różne zestawy oświetleniowe złożone np z samych led bar - ów , można otrzymać niesamowity efekt. Dokładając do tego głowy ruchome wash, beam , spot. można stworzyć doskonałe widowisko świetlne.

Budowa konstrukcji scenicznych może odbywać się na kilka sposobów, np przez użycie wind up, specjalnych statywów z adapterem do podnoszenia konstrukcji lub specjalnych wózków do których podczepiana jest wyciągarka. W naszej ofercie posiadamy również statywy typu Wind Up nawet na sceny estradowe.

Na takich wind up - statywach często podciąga się kratownicę do budowy stoiska targwoego. Konstrukcje targowe często mają to w sobie, że muszę wyglądać estetycznie i przedewszytkich być stabilne, co nie zawesze jest łatwe do wykonania przez brak możliwośći odciągowych lub ograniczonego miejsca na zabezpiecznie stoiska. Budowa stoisk targowych opiera się również na ich wyposażeniu. Prelegent często potrzebuje specjalne karty dźwiękowe aby podłączyć kable midi, a istniejące systemy konferencyjne na halach targowych nie zawsze dają takie możliwości. Warto zaopatrzyć się również w dodatkowe mikrofony bezporzewodowe na statywie, bezprzewodowe doręczne oraz mikroporty bezprzewodowe nagłowne, bezpośrednio trzymane w ręce, jak by inny uległ awari lub rejestratory dźwięku pomocne w pisaniu potem sprawozdań z wystąpień na targach. Często przy takich stoiskach targowych można spotkać Dee Jay, który przygrywa ze swojego sprzętu. Taką osoba charakteryzuje się tym że posiada słuchawki studyjne zwane w prostym slanhu: słuchawki dj. Jego głównym narzędziem pracy jest sprzęt dj, w tym miksery dj do którego można podłączyć, klawiatury sterujące midi, 2-4 decki, mikrofony bezprzewodowe, pojemnościowe mało membranowe
konstrukcje-sceniczne